Pagina 1 van 1

Verwarmde voorruit

Geplaatst: za 26 okt 2013, 10:24
door Stegra
Sinds 18 oktober in het bezit van een Ampera en tot nu toe super tevreden. Uiteraard wel puntjes maar na alles op een rijtje te hebben gezet, geeft de Ampera mij een besparing van meer dan € 900,00 netto per maand (Bijtelling, brandstof, wegenbelasting en verzekering) Qua ruimte wel een stap terug, hiervoor een Volvo V70 van 2011, maar de besparing vergoed veel. :lol: :lol: :lol:

Ik heb er nu 750km mee gereden en tot nu toe maar 20km op benzine gereden. Rij ook alleen maar met een grijns tot achter mijn oren rond. Moet ik wel toegeven dat ik nog geen afstanden heb hoeven rijden die langer zijn als 80km.

Nu dan eindelijk mijn vraag; is er een elektrisch verwarmbare voorruit te verkrijgen voor de Ampera? Het slecht ontwasemen aan de buitenkant van de voorruit vind ik een minpunt van de auto. 's Morgens met een hoge luchtvochtigheid duurt het lang voordat de ruitenwissers uitkunnen. En inderdaad wat ik al meer heb gelezen op dit forum mis ik dan de regensensor vanuit mijn vorige auto. Heb al eens de motor gestart zodat er warme lucht vanuit het motor compartiment over de voorruit stroomt en dan is deze inderdaad snel niet meer beslagen maar ik denk niet dat dit de bedoeling is van de Ampera.

Wie weet hier meer over?

Groet Herbert

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: za 26 okt 2013, 12:10
door Unit106
Heb je de standkachel al uit geprobeerd?

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: za 26 okt 2013, 16:13
door Alex
Unit106 schreef:Heb je de standkachel al uit geprobeerd?
En eventueel even de kachel op ontwasemen (linker knopje) zetten.

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: za 26 okt 2013, 20:50
door japio
Het is de ontwaseming die de volgende rit óf voor bedompte muffe lucht in de auto zorgt (airco nat weggezet) óf de raampjes laat beslaan omdat ie nog nat is en het vochtpercentage omhoog brengt.
Alleen een beetje warmte is efficiënter omdat de warmte die de airco uit de auto haalt (om te ontvochtigen) er ook weer ingebracht moet worden.

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: ma 28 okt 2013, 08:39
door Stegra
Bedankt voor de reactie en de antwoorden. Ik begrijp dat het ontwasemen van de binnenzijde van de voorruit uiteindelijk ook leidt tot het dauw vrij zijn van de buitenkant van de voorruit. In een auto die met een verbrandingsmotor wordt aangedreven zorgt volgens mij de warmte vanuit het motor compartiment ervoor dat de voorruit aan de buitenzijde ook ontwasemt word. Of vergis ik me hierin?
Maar niemand heeft nog gehoord van een elektrisch verwarmbare voorruit voor de ampera?

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: ma 28 okt 2013, 12:46
door japio
In een auto van gisteren zitten eenmaal geen innovaties van vandaag :lol:
Ik heb navraag gedaan voor een standkachel op brandstof, maar heb daar vanaf gezien omdat er mij teveel haken en ogen aan zitten.

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: ma 28 okt 2013, 14:25
door Poul
Een electrisch verwarmde voorruit is geen innovatie van vandaag. Die had ik al zo'n 15 jaar geleden in mijn SEAT Alhambra. Heel mooi werk was dat, even de elektrische verwarming aan en de voorruit was binnen de kortste keren ijsvrij zonder krabben.

Groeten,
Poul

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: ma 28 okt 2013, 20:24
door Ivo
Poul schreef:Een electrisch verwarmde voorruit is geen innovatie van vandaag. Die had ik al zo'n 15 jaar geleden in mijn SEAT Alhambra. Heel mooi werk was dat, even de elektrische verwarming aan en de voorruit was binnen de kortste keren ijsvrij zonder krabben.

Groeten,
Poul

En dat was alleen maar dankzij Ford, die hebben zo'n ruit heel vaak als optie. Alhambra was toen een gerebadgede Galaxy :mrgreen:

Re: Verwarmde voorruit

Geplaatst: ma 28 okt 2013, 23:13
door Poul
Ivo schreef:En dat was alleen maar dankzij Ford, die hebben zo'n ruit heel vaak als optie. Alhambra was toen een gerebadgede Galaxy :mrgreen:
What's new? Volt --> Ampera? We kopieren hier alleen maar.

Groeten,
Poul