Pagina 1 van 4

Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 14:23
door Alex
Er is op dit forum al veel geschreven over de beperkte ruimte in de Ampera. Ook over oplossingen is veel geschreven. Dakdragers, trekhaakdragers, tweede auto's e.d.

Nu heb ik bewust gekozen voor een Chevrolet Volt als eerste auto en een Kia Picanto als tweede auto. De Kia valt in de 14% bijtelling en ook KIA kunnen toepassen. Ik heb ingecalculeerd dat ik met deze auto's zoveel geld spaar, dat ik voor de zomervakantie eventueel een grote auto kan huren of zelfs een oudere auto (Volvo V70?) erbij kan kopen voor de vakantie.

In 2013 bleven we in Nederland en zijn we met twee auto's gegaan. Nu overwegen we een kampeervakantie in het buitenland met vijf personen en overweeg ik voor de vakantie een grote auto erbij te kopen en deze na de vakantie weer van de hand te doen. Er lijkt genoeg keus onder de € 2000. Huren loopt al gauw tegen de € 1000.

Zijn er anderen in dezelfde situatie, die toevallig vóór of na mij op vakantie gaan? Ik ga van 26 juli t/m 10 augustus. Wie weet is er een risico te spreiden.

Groet, Alex

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 15:03
door Norbert
Ik ruil met een collega of familielid van auto.

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 17:36
door Marco
Nope, krijg voor 3 wkn vervangend vervoer van de Leasemij.

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 20:45
door japio
Bij de wat grotere verhuurbedrijven kun je de (transport)auto op de plaats van bestemming weer inleveren, dan zit je niet weken aan een grote wagen vast.
Ook kun je een koerier overwegen, voor een euro per kilometer brengt deze de hele meuk naar de plaats van bestemming 8-)

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 22:21
door Poul
Oeps, naar mijn vakantieadres in de Franse Alpen ben ik dan 2 maal 1200 euro kwijt. De spullen moeten namelijk ook weer terug naar Nederland. Daar kan een grote bak 4 weken voor huren.

Groeten,

Poul

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: za 15 feb 2014, 23:23
door japio
Ach Poul, vakantie begint met alles wat van thuis is thuis te laten :lol:

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: zo 16 feb 2014, 12:40
door Ivo
Ik ga camperen met de tweede auto :mrgreen:

Afbeelding

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: zo 16 feb 2014, 16:10
door Cherokee
Volgende week met 2 kinderen op wintersport, gewoon met de volt. Kan geen ski's of schoenen meenemen, maar die huren we in Oostenrijk. Ik heb geen dakkoffer, alles gaat in de bijpassende carbags. Afgelopen zomer was het ook prima naar de Saint Tropez. Als je van te voren bedenkt wat heb ik nou echt nodig op vakantie neem je ook niet te veel mee. Campingspullen kan je laten bezorgen.

Mijn vorige auto was een Volvo XC90, dus ik weet wat ruimte is, maar ik mis het niet. 3 kinderen is natuurlijk probleem, ik zou dan proberen te ruilen met een Outlander bezitter. Ik zou geen extra auto aanschaffen. Kan je het geld beter investeren in een mooiere vakantie.

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: ma 17 feb 2014, 23:26
door Robampera
Hier als 2e auto een busje (scenic 2.0) gekocht om de vouwwagen achter te kunnen trekken.
Prima oplossing voor ons, mijn vrouw blij want is van een 70pk spacestar naar een scenic full option met 140 pk gegaan.Ik zou het wel weten in jou geval, gewoon wachten op een goedkoop busje(scenic, premacy,cmax oid) met krap een ton op de teller, en deze na je vakantie van de hand doen voor 250 euro minder.

Re: Hoe ga je op vakantie?

Geplaatst: do 20 feb 2014, 23:19
door Morgoth
Ik ga met de Ampera naar Dusseldorf om daar het vliegtuig naar de zon te nemen.