Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryTrial

Stel jezelf en je auto('s) hier voor aan de anderen
hkadmin
Newbie
Berichten: 3
Lid geworden op: zo 15 jul 2012, 16:07
km-stand: 0
Lifetime: 0
Auto: Bolt

Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryTrial

Bericht door hkadmin »

Wij gaan iets bijzonders doen. Als directie van Access4IT hebben wij beiden een Ampera aangeschaft en wij zullen met die Ampera's vanaf 4 januari gaan deelnemen aan de ScanCoveryTrial, een autotoertocht voor het goede doel naar Lapland.

Het wedstrijdelement tijdens deze tocht wordt bepaald doordat wij telkens op basis van coördinaten naar een volgend routepunt moeten navigeren. De route is dus vooraf niet bekend. Een traject beslaat maximaal zo'n 200 km, de totale tocht in 8 dagen is ca. 7.000 km. De eerste en laatste dag rijden we ruim 24 uur aan één stuk. De temperaturen kunnen dalen tot -40 graden Celcius.

Er doen in het totaal 71 teams mee en 4 organisatie auto's. Het vertrek is op het DRU terrein in Ulft en de aankomst een week later in Beek. Wij zullen de eerste elektrisch aangedreven auto's in de geschiedenis van de ScanCT zijn die gaan deelnemen. RTL7 zal in februari drie keer een special van drie kwartier uitzenden.

Iedereen die dat leuk vindt is op 4 januari en natuurlijk ook op 12 januari van harte welkom om naar de start en finish te komen. Vanaf 10:00 uur is de hal open op 4 januari, je mag dan tussen de auto's doorlopen en met de rijders praten. Om 13:00 uur vertrekt de eerste auto vanaf het startpodium. De eerste Ampera vertrekt als 10e auto. Door ingebouwde track and trace systemen zijn wij de hele week tijdens de rally live te volgen.

Meer info? Kijk op http://scanct.access4it.nl

In de appstore van Apple en Android kun je ook een speciale App downloaden, zoek op Scanct
Wij zijn team 8 Jää en team 56 Lumi (sneeuw en ijs)

Wil je mee sponsoren voor het goede doel? Dat kan, zowel voor zakelijke als particuliere sponsoren hebben wij leuke mogelijkheden zoals het winnen van een iPad. Kijk ook daarvoor op de website.
Laatst gewijzigd door hkadmin op za 29 dec 2012, 11:54, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
mc_alistair
Moderator
Berichten: 487
Lid geworden op: wo 22 feb 2012, 22:30
km-stand: 86000
Lifetime: 38
Auto: Ampera
Locatie: Renkum
Contacteer:

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door mc_alistair »

Welkom op het forum!

Leuk en origineel initiatief... :thumbup:

Persoonlijk denk ik echter dat de Ampera de slechtste auto is die je voor deze omstandigheden kan kiezen. :?
Met die temperaturen mag je blij zijn als je nog 15KM op de accu haalt. De rest is dan gewoon op "peut" met verbruik van 1 op 16 als je geluk hebt.

Dus ik ben wel heel erg benieuwd naar jullie reden waarom er voor een Ampera is gekozen?!

PS nog een tip laat de front-flap verwijderen, anders kom je in de sneeuw niet van je parkeerplaats af :-)
Cyber Gray - Full Option + SPX Voltec Thuislader
jotema
Vaste klant
Berichten: 119
Lid geworden op: wo 29 feb 2012, 15:53
km-stand: 138000
Lifetime: 60
Auto: Ampera
Locatie: Overijssel

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door jotema »

En neem een extra dikke trui mee!
De verwarming van de Ampera is niet zijn sterkste punt....
Maar supergaaf.
Zou ook wel mee willen doen..
ZZP, zwart, full opties, SPX, 60.000 km/jaar, vanaf mei 2012
Gebruikersavatar
franc
Stamgast
Berichten: 325
Lid geworden op: ma 09 apr 2012, 11:27
km-stand: 136000
Lifetime: 48
Auto: Ampera
Locatie: Heerlen

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door franc »

Ik denk dat je vooral jerrycans benzine mee moet nemen. De kleine benzinetank van de Ampera is een heuse handicap in Scandinavië. Je zal daar met nog 150 km bereik al een benzinestation moeten gaan zoeken, want het kan zomaar 100 km duren voordat je er een tegenkomt. Dat betekent dat je ongeveer iedere 300 km moet gaan tanken. Misschien moet je gewoon een volle accu als reserve houden.
Cyber Grey Ampera (april 2012)
hkadmin
Newbie
Berichten: 3
Lid geworden op: zo 15 jul 2012, 16:07
km-stand: 0
Lifetime: 0
Auto: Bolt

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door hkadmin »

Wij zijn net zoals jullie erg benieuwd hoe de auto's zich gaan houden. Juist omdat de Ampera totaal niet voor de hand ligt hebben wij die keuze gemaakt. Er gaat een volledige uitrusting mee, inclusief reservetanks, van metaal overigens, door de mogelijke extreme koude kunnen plastic tanks knappen. En die flappen, we hadden al de korte laten monteren. Dat moet voldoende zijn. Er rijden zelfs Porsches mee en die liggen ook niet bepaald hoog op de weg. Zo niet, dan halen we ze er onderweg alsnog onderuit.
Odiebla

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door Odiebla »

franc schreef:Ik denk dat je vooral jerrycans benzine mee moet nemen. De kleine benzinetank van de Ampera is een heuse handicap in Scandinavië. Je zal daar met nog 150 km bereik al een benzinestation moeten gaan zoeken, want het kan zomaar 100 km duren voordat je er een tegenkomt. Dat betekent dat je ongeveer iedere 300 km moet gaan tanken. Misschien moet je gewoon een volle accu als reserve houden.
Dat valt heel erg mee hoor. Ik ben in Zweden en Noorwegen tot 50 km boven de poolcirkel gekomen (met normale auto's, dat wel) en de afstanden zijn zeker groot maar je hoeft echt geen 100 km te rijden tot het volgende tankstation. Meestal zul je er wel een vinden in elk dorp/gehucht. Er zijn vast situaties te vinden waarin je tot 100 km moet rijden, maar het is zeker geen schering en inslag. Een Jerrycan is natuurlijk nooit overbodige luxe, maar zelfs in IJsland waar ik twee keer ben geweest en flinke stukken van de ringweg 1 heb gereden is er voldoende peut te vinden. In elk gehucht is een winkel/tankstation/snackbar/postagentschap/drogist/fietsenmaker/subways-in-een :clap:
hkadmin
Newbie
Berichten: 3
Lid geworden op: zo 15 jul 2012, 16:07
km-stand: 0
Lifetime: 0
Auto: Bolt

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door hkadmin »

Inmiddels zijn wij terug van onze tocht. Het was zwaar voor ons met ritten van ruim boven de dertig uur aan één stuk, maar niet voor de Ampera's, die hebben ons werkelijk op geen enkele manier in de steek gelaten!

De laagste temperatuur die wij hebben gemeten was -28 graden Celcius. Het hoogste punt dat wij hebben bereikt, onder militaire begeleiding, de Noordkaap. Een van de auto's heeft zelfs onder de bol gestaan!

Waar waren we vooraf niet 100% gerust op? Natuurlijk de temperatuur. De auto's hebben zich daar echter prima op aangepast. Soms reden ze weg op de motor. De software in de auto regelde dat zelf.
Dan de actieradius, verbazingwekkend, die bleef altijd toch wel rond de 40 km.
De wegligging met zijn 1700 KG leeg gewicht. Geen punt naar mijn mening zelfs een voordeel. Er zijn 4 X 4 auto's van de weg geraakt op plekken waar wij slechts licht uitbraken.
De verwarming werd door jullie genoemd. Ook bij -28 was het naar mijn mening behaaglijk in de auto. Geen enkel punt dus.

Kortom, wat ons betreft heeft de Ampera zich door tien landen, ruim 7.200 km in acht dagen tijd, onder de meest extreme omstandigheden uitstekend gehouden! Er was veel TV aandacht, in februari zijn er drie specials rondom de ScanCoveryTrial op RTL7. We zijn er ongetwijfeld op te zien!
Gebruikersavatar
japio
Harde kern
Berichten: 3504
Lid geworden op: do 06 dec 2012, 23:50
km-stand: 125250
Lifetime: 23
Auto: Ampera
Locatie: Mijdrecht
Contacteer:

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door japio »

Gaaf!
Na 5 jaar zakelijk afscheid genomen van de Ampera.
Gebruikersavatar
Ivo
Beheerder
Berichten: 2700
Lid geworden op: di 21 feb 2012, 22:27
km-stand: 171000
Lifetime: 41
Auto: anders
Locatie: Waalwijk
Contacteer:

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door Ivo »

positief nieuws!

(en vandaag sloeg mijn motor ook al aan, om na een paar minuten weer op accu te gaan, daarvoor hoef je niet naar de Noordkaap, blijkbaar :lol: )

Foto's?
Amperaloos sinds 14/09/2018, na 77 maanden en 171.000 km
spidertje
Vaste klant
Berichten: 116
Lid geworden op: zo 15 jul 2012, 19:36
km-stand: 18000
Lifetime: 54
Auto: Ampera-e
Locatie: Nijmegen

Re: Met de Ampera 7.000 km in 8 dagen rijden, de ScanCoveryT

Bericht door spidertje »

Mooie actie, leuke tocht en helemaal top om te lezen dat de autos het zo goed hebben gedaan!
Plaats reactie