Bij deze wil ik wat data delen die ik via de OBD2 dongle heb verzameld.
In het eerste plaatje laat ik wat temperaturen zien, van vooral de accu. De auto heeft de hele nacht aan een laadpaal gehangen en tijdens het voorverwarmen 's ochtends heb ik de logging gestart. Het was die nacht rond het vriespunt. Wat opvalt is dat de batterijen warm gehouden zijn, de 6 batterij secties geven een start temperatuur van rond de 15 tot 17 graden aan. De batterij koelvloeistof (rood) was 21 C en dalend, dus waarschijnlijk is de verwarming van de batterij koelvloeistof net uitgegaan. Na ongeveer 11250 seconden (3.1 uur) gaan de temperaturen allemaal ineens snel omhoog, want toe ging ik snelladen. Kennelijk was de temperatuur nog iets te laag om goed te kunnen snelladen, want de batterij verwarming ging aan (rechter y-as, donker groen) met 1.9 kW. Je ziet dan ook de temperatuur van de koelvloeistof snel omhoog gaan. Na 40 minuten (~14000 op de x-as) heb ik de lader gestopt en de temperaturen dalen weer.
2018-nu Zilver grijze Ampera-e (2019 model)
2012-2018 Zwarte Volt
In het tweede plaatje laat ik de laadstroom (blauw) zien tegen de SoC (hoe vol de accu is) van de laadsessie uit het plaatje hierboven. Ook is de batterij verwarming te zien (oranje). De laadstroom is in eerste instantie nog wat beperkt, rond de 105 A of zo. Pas later, als de verwarming weer uitgaat wordt er met 110A gelden, wat kennelijk de maximale stroom is van deze lader. Als de batterij rond de 57% geladen is, daalt de stroom naar 100 A. Toen de stroom verder daalde naar 60A heb ik de laad sessie gestopt. Dit was toen de accu rond de 67..68% vol zat. Dit was duidelijk te merken aan de lader, want de ventilatoren in de lader maakten ineens veel minder lawaai.
2018-nu Zilver grijze Ampera-e (2019 model)
2012-2018 Zwarte Volt
Bij deze nog een plaatje met de logging van de hele dag, 10 uur lang. De laadstroom (blauw, rechter y-as) wordt getoond en de buiten en batterij temperaturen. De eerste snellaad sessie heb ik hierboven in detail laten zien. De tweede snellaad sessie zit de hele tijd rond de 110 A. En de derde sessie zat op 125 A. Duidelijk een lader met meer vermogen. Want de temperaturen zijn vergelijkbaar met die van de 2de sessie, daarom ik denk ik niet dat de lage temperatuur de eerdere sessies op max 110A heeft laten laden. Wat wel anders is aan de 3de sessie is dat ik daar lang heb moeten wachten tot de lader vrij was, dus misschien is er toch iets afgekoeld of opgewarmd toen de auto uitstond (de logging liep wel door)
2018-nu Zilver grijze Ampera-e (2019 model)
2012-2018 Zwarte Volt